top of page
מעט על כל אחד מהארגונים בפורום:
RIMON יולי 2021.png

פורום קפה שפירא - להשבת ההגיון לשיח

 

בעשורים האחרונים רעיונות רדיקליים השתלטו על השיח, ומבלי שנרגיש משכו את השטיח מתחת לרגלינו, רוקנו  את הערכים והמושגים שלנו מתוכנם והחליפו בתכנים רדיקליים. אט אט הנרטיב המרכזי של מדינת ישראל הפך מציונות לפוסט ציונות. הרעיון ה"בית הלאומי לעם היהודי בארץ ישראל" התחלף ב"מדינת כל תושביה",  מחנה השלום, בגבולות לאומיים בטוחים, הפך למחנה "שיח זכויות אדם" שמבטל את עצם זכותה של מדינה, כל מדינה, להתקיים.

 

זיווג לא קדוש של ארבעה רעיונות-על  במערב,  הפך להיות האיום הגדול ביותר על התרבות המערב בכלל  ועל עצם קיומה של מדינת ישראל:

 

  1. זרמים מרקסיסטיים מהפכנים ששואפים לפרק את התרבות המערבית, את הקפיטליזם ואת מדינות הלאום.

  2. זרמים פוסטמודרניים שמפרקים כל מוסכמה, את הקטגוריות המשמשות לחשיבה  ואת ההיגיון המארגן אותה.

  3. דקונסטרוקציה:  הכלי שיכול לפרק כל דבר.

  4. פוליטיקלי–קורקט: הכלי שמרכיב מחדש רעיונות מטעם האג'נדה להטעין בהם את המוחות שניטלה מהם המחשבה העצמאית.  

 

פורום קפה שפירא הוקם מתוך ההבנה – שכל עוד תורות אלו ישלטו בשיח לא תתאפשר חשיבה הגיונית, רציונלית, וציונית  ושהבסיס לכל  תיקון בחברה  יצלח רק אם אותם רעיונות מחריבי-תבונה ימוגרו מהשיח.

הצלחתנו מובטחת, מאחר שהיגיון לא ניתן להדביר, וקל לאחזר אותו ברגע שמשמיעים את קולו ברהיטות, בביטחון, מתוך ידע והבנה,  וללא התנצלות.

 

פורום קפה שפירא שם לו כמטרה לנגף את ההגמוניה של האג'נדות הרדיקליות ולפלס את הדרך בחזרה למרכז השיח בישראל את ערכי הציונות, המשפחה, הלאומיות, היהדות, הרציונליות, הליברליות והפלורליזם .

מטרת העל: השבת הציונות והחשיבה ההגיונית למרכז השיח במדינת ישראל.

להמשך קריאה לחץ כאן.

אבות למען צדק ע"ר

 

עמותה רשומה - מס' עמותה: 580640969.

העמותה נוסדה בשנת 2017, פעילה בישראל ובאו"ם כארגון לקידום שוויון זכויות המשפחה, לגברים, אבות ובנים, לביטול כל אפליה מגדרית, ופועלת להקמת "קהילות תומכות" להנגשת סיוע ותמיכה לגברים במשבר.

חזון העמותה, לקדם הליך תיקון וריפוי החברה הישראלית, עקב הנזקים האדירים, שנגרמו לאינספור משפחות, גברים, נשים, ילדים, אבות ואימהות, משום האפליה השיטתית.

מטרות העמותה, כפי שהוגדרו בתהליך הקמתה ובאישרור הוועד המנהל, קידום מדיניות חברתית-משפחתית בכל תחומי החיים, תוך שיקום וחיזוק מעמד התא המשפחתי.


קידום הזכות להיות גבר ואבא כשווה ערך וזכויות בפני החברה הישראלית וכל מוסדות המדינה.


הקמת "קהילות תומכות" במסגרתן ינתן מענה לגברים, החל מצירוף לקהילה אזורית תומכת, יעוץ פסיכולוגי, גיבוש אסטרטגיה אישית, יעוץ משפטי, יעוץ רפואי, חלופת דיור, תכנית כלכלית אישית, הכוונה לתעסוקה וכלה במניעת אובדנות הנפוצה בקרב גברים ואבות בהליכי פרידה וגירושין.


בתפיסה החברתית העמותה מייצגת ציבור רחב אולי הרחב ביותר במדינת ישראל, קרי: לא רק גברים ואבות, אלא גם נשים ואימהות, ילדים, הורים וכן כל מי שערכי המשפחה, השוויון, השוויון בפני החוק והורות יקרים בעיניו.


ערכים אלו, חקוקים בזכות הטבעית, במגילת העצמאות, במשפט העמים, בכללי המשפט הטבעי ובאינספור חוקים וחוקי יסוד של מדינת ישראל, החל מחוק יסוד שיווי זכויות האישה דרך חוקי היסוד ובראשם חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, וכלה בחוקים שאומצו לקודקס החוקי של מדינת ישראל, דוגמת אמנת זכויות הילד.

להמשך קריאה לחץ כאן.

שוברות שוויון ע"ר

 

עמותה רשומה - מס' עמותה: 580661445

בשנת 2016 הוחלף בצה"ל התפקיד של יוהל"ן, יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים - ביוהל"ם, יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר. מאז ועד היום, רוחות של פוסט מודרניזם ופמיניזם רדיקלי הפכו לאג'נדה השולטת בצה"ל, כראי לתפיסות שהשתלטו על החברה הכללית, בחינוך, באקדמיה בחוק ובשיח הציבורי במדינת ישראל.

שנתיים מאוחר יותר, קבוצת נשים פעילות חברתית הבינו כי חל שינוי מאיים בחברה, השולל מהן לבחור להיות מי שהן: נשים. הקריאה לקידום נשים הומרה בקריאה לטשטוש הזהות הנשית ולניסיון להציג אותן כזהות לגברים. 

כך קמה תנועת שוברות שוויון.

התנועה נוסדה מתוך רצון לשנות את השיח בישראל, להשמיע את קולן של הנשים בהדגשת ערכי הנשיות, האימהות והמשפחה. שוברות שוויון פועלת כדי להשמיע קול נשי ומאוזן שגאה בנשיות, באימהות ובמשפחה.

קול המכיר במהות המיוחדת של האישה. מתוך הכרה זו תוכל כל אשה לבחור בכל דרך שתרצה, בצורה מושכלת, מודעת ועוצמתית. איננו לוקחות חלק במלחמת המינים או בנסיון לטשטש  את ההבדלים בין המינים. 
אנו רואות באישה ובאיש זהויות ייחודיות שוות מעמד, המשלימות זו את זו.

החזון שלנו 
אנו שואפות לקדם מציאות בה תכונות נשיות נתפסות כתכונות לגיטימיות ולא נחותות, ללא היררכיה מוטעית בין קריירה לבית ומשפחה. חזוננו הוא לחיות בעולם בו שוויון בין המינים אינו כולל ויתור על המהות הנשית אלא מייקר אותה.

המטרות שלנו
אנו שואפות לגדול ולהפוך לתנועת הנשים המשפיעה ביותר על תחום הנשיות, האימהות והמשפחה בישראל.
לשנות את השיח הציבורי על אימהות, נשיות ומשפחה משיח של מלחמה בין המינים לשיח שבו נשיות וגבריות הן מהויות משלימות. להפסיק את השוויון המגדרי בתחומים הפוגעים בכולנו ומתוך הדגשת הייחודיות של כל אחד מהמינים, לפתח חברה בריאה והרמונית יותר. לקדם את המהות הנשית באמצעות יוזמות ופעילויות שונות.


תחומי הפעילות שלנו
התנועה פועלת בארבעה אשכולות מרכזיים: 
1.    חינוך 
2.    אקדמיה 
3.    צה"ל 
4.    חקיקה
בנינו צוות תוכן ודיוק מסרים המורכב מרבנים, עורכי דין וחוקרים בתחום. הפעילות שלנו ממוקדת בעיקר בכנסים, חקיקה, מחקר, פעולות הסברה וחינוך. 

להמשך קריאה לחץ כאן.

בצלמו ע"ר

("מוסרי" ארגון זכויות אדם יהודי)

עמותה רשומה - מס' עמותה: 580622041

מטרה: העמותה תפעל להגנה על זכויות האדם ותיקון עוולות על פי תורת ישראל ומתוך אמונה שהאדם נברא בצלם אלוקים וזאת באמצעות מחקר, פרסום וניהול מאבקים ציבוריים סיוע לנפגעים, חינוך והסברה.
 

ארגון בצלמו פועל לשמירה על זכויות האדם, להפסקה של עוולות שמתבצעות כנגד בני אדם בכלל ויהודים בפרט.

למה הקמנו את "בצלמו"?
בקצרה, כי זיהינו וואקום של מאות ארגונים שדואגים למחבלים ולמסתננים ואף אחד לא דואג ליהודים!
הארגון הוקם בשנת תשע"ב כאשר בתל אביב התקיימה תערוכת "אומנות" שהציגה לראווה גופות של אסירים סינים שלאחר מותם עברו תהליך כימי של הפיכת גופם לפלסטיק וכך הוצגו לראווה לעין כל. כל ארגוני זכויות האדם שתקו. אנחנו אז הבנו כי ארגוני זכויות האדם הם בעצם ארגונים פוליטיים ולא מעניין אותם שבליבה של תל אביב מתייחסים לבני אדם כאילו היו שקית ניילון. בעקבות כך הוקם ארגון "בצלמו" שהפגין נגד התערוכה. החתים רבנים וגרם לעתירה שכבר הייתה בבג"צ להורות על סגירת התערוכה. גם בשנת תשע"ד כששר הכלכלה דאז נפתלי בנט התכוון לאשר תקנות שיאפשרו הכנסה של תערוכת גופות נוספת לארץ ארגון בצלמו יצר קשר עם רבנים ואנשי ציבור שדרשו הסברים מהשר בנט שבעקבות הלחץ הציבורי החליט שלא לאשר את הכנסת התערוכה לארץ. עקרונות הארגון בצלמו שואב את הערכים והמטרות שלו מתוך התורה שניתנה לעם ישראל ארגון בצלמו פועל למען זכויות האדם באשר הוא אדם. ונלחם באפליה. אדם באשר הוא אדם נברא בצלם ולכן צריך לשמור על כבודו ולא לפגוע בו. בשנים האחרונות, נעשה שימוש ציני בבני אדם "חפים מפשע" ככלי להגנה על רוצחים. אין לקבל ניצול ציני של "זכויות אדם" ככלי לפגיעה בבני אדם. באופן גורף הארגון לא יסכים להגן על אוכלוסייה שמטפחת מעודד או מגוננת על טרור או אלימות. ההיפך הארגון מאמין שרדיפה אחרי מחבלים וחיסולם זהו זכויות אדם באמת.
למרות שהארגון מוגדר כ"ארגון יהודי", הוא רואה את עצמו כמגן זכויות האדם של כל בני האדם ולא רק של יהודים.

 

להמשך קריאה לחץ כאן.

בוחרים במשפחה

 

תכנית בוחרים במשפחה מבית עמותת שיחת דקלים, פועלת לפיתוח משנה חברתית-תורנית סדורה , לחיזוק ערכי המשפחה ולקידום שיח חברתי-יהודי חדש.

שלמות המשפחה הוא אחד הערכים המקודשים ביותר במסורת ישראל. במשך כל

הדורות שמר עם ישראל על ייחודו דרך שלמות המשפחה.

בתקופת קום המדינה, על אף שראשי המדינה היו רחוקים משמירת תורה ומצוות, הבינו כולם את החשיבות הגדולה בשמירה על המשפחה היהודית ולכן הוסכם שכל ענייני הנישואין והגירושין במדינה יתקיימו על פי דין תורה. הסכמה זו נבעה מתוך הכרה ברורה שרק כך נוכל לשמור על זהותה היהודית של המדינה ועל אחדותו והמשכיותו של עם ישראל.

המשפחה, בנוסף להיותה היסוד של החברה והמדינה היהודית, היא מקום הגידול הטבעי והבריא ביותר לפרט. במסגרת המשפחתית האדם מתחבר לזהותו, מקבל את ההעצמה הראשונית שלו ולומד את הזכות והחובה שבנתינה. אלפי שנים של אנושות מתפתחת, אינספור מחקרים, בירורים וחיפושים עצמיים – הסתיימו תמיד באותה המסקנה: המשפחה היא מקור האושר.

בעולם המערבי מתרחש תהליך שבירת ערכי המשפחה, תהליך זה מחלחל גם לתוך החברה הישראלית ואף לחברה הדתית.

ההשלכות הן קשות: הכרה בצורות זוגיות המנוגדות לערכי המשפחה, קידום הצעות חוק הפוגעות במשפחה בדרכים שונות, שיח המעודד בסופו של דבר סחר בגופן של נשים ובנפשם של ילדים, שימוש במושג 'משפחה' לכל צורת חיים משותפת וסיקור תקשורתי אוהד לכל פריצה של המסגרת המשפחתית.

בשיח שנוצר רבים חוששים לדבר על אבא ואמא ומשפחה טבעית, שכן הבעת עמדה כזו הופכת אותם חשופים לניסיונות השתקה וביקורת קטלנית: הומופובים, חשוכים, מיזוגיניים או סתם חסרי רגישות לאחר.

בשורה התחתונה, המשפחה, היסוד המרכזי ששמר על קיומו של עם ישראל במשך כל הדורות, נתונה תחת מתקפה אינטנסיבית ועומדת בפני סכנה קיומית ממשית.

נכון, זה ידוע ש"משפחה לא בוחרים", אך במציאות של ימינו בה אפשר ליצור מציאות של חיים בלי משפחה או משפחה הסכמית לפי בחירה, אנו נדרשים לבחור במשפחה. עלינו לעשות מעשה ולתת למשפחה את המקום הראוי לה במרכז חיינו כפרטים וכחברה. הגיע הזמן לבחור במשפחה, עבורנו, עבור ילדינו ועבור החברה הישראלית כולה.

תנועת "בוחרים במשפחה" מבקשת ליצור שיח יהודי, ערכי ומקצועי בנושא המשפחה. שיח שורשי המבוסס על ערכי תורת ישראל, שיתמודד עם תפיסות העולם הזרות וייתן מענה מעמיק ויסודי לשיח הקיים, שאינו מאפשר ביקורת ומתייג את כל מי שחושב אחרת כחשוך וכאויב הקדמה.

לשם כך, אנו מעוניינים לרתום את כל מי שדמותה של מדינת ישראל ושל עתיד המשפחה היהודית חשובים לו. יחד נשמיע אמירה ברורה בסוגיות השונות המשפיעות על המשפחה.

להמשך קריאה לחץ כאן.

המכון הישראלי למשפחה ע"ר

 

עמותה רשומה - מס' עמותה: 580573608.

מטרה: חיזוק מוסד המשפחה: 1. לחקור את מוסד המשפחה הישראלית וערכיה, התהליכים העוברים עליו, להשפיע על דעת הקהל ולחזק ולטפח את ההזדהות עם ערכי המשפחה. 2. לפתח המלצות למדיניות בנושאים הקשורים במשפחה הישראלית ולהשפיע אצל מקבלי ההחלטות במדינה ובממשלה על ביצוען. 3. מתן מענה מקצועי לאוכלוסיות מוחלשות ולציבור הרחב לצורך בנין האישיות, המשפחה, הקהילה והחברה. מתן יעוץ חינוכי, הדרכה, השתלמות, הכשרה וטיפול בנושאים הבאים: הכנה לחיי משפחה, זוגיות, מינות, פגיעות מיניות והתמכרויות, וכן בתחומי הפרט, המשפחה, הקהלה והחברה וכל זאת בהתאם למסורת ישראל. 4. הקמת מרכזי משפחה והפצת התרבות היהודית בציבור הרחב.

אנו מזהים את מוסד המשפחה וערכי המשפחה כניצבים בחזית התהליכים העוברים על החברה בישראל והחברה האנושית בכלל וכאלו המעצבים את פני האנושות והיהדות בעשורים הקרובים, אי לכך, קמנו כדי להשפיע על תהליכים אלו.

להמשך קריאה לחץ כאן.

פורום דרור בליכוד

 

מי אנחנו?

אנו קבוצת חברי ליכוד אמוניים נאמני עם ישראל וארץ ישראל. את דרכנו התחלנו במסגרת "מנהיגות יהודית בליכוד" מתוך אמונה שהליכוד הוא מכשיר ההנהגה של עם ישראל והנציג האותנטי ביותר של רוח העם. לאחר פרישתו של משה פייגלין מהתנועה המשכנו להחזיק באותה דרך והחלטנו להוסיף ולחזק בעם ישראל דרך תנועת הליכוד את הערכים האמוניים בהם אנו מאמינים ,לצורך כך הקמנו את "פורום דרור בליכוד". במהלך ארבע השנים האחרונות הצלחנו לא רק לשמר את כוחה של מנהיגות יהודית אלא גם לקדם יוזמות חשובות ומועמדים לאומיים לשורות המפלגה. בפריימריז האחרונים לצד תמיכה במועמדים לאומיים, הצלחנו לקדם את יו"ר הפורום אריאל קלנר שנבחר לכנסת ה-21 ברשימת הליכוד.


מטרותנו:
מדינת ישראל פורחת ונמצאת במצב הטוב ביותר מאז הקמתה מבחינה גיאו-פוליטית וכלכלית. למרות זאת, בנושאי המפתח החשובים לעתידה היא נמצאת בקיפאון אסטרטגי מסוכן.
נסיגת הריבונות הישראלית משטחי המולדת, שהתחילה בהסכמי אוסלו הארורים, לא רק שלא התהפכה אלא המשיכה באובדן ריבונות זוחל בדרום תל אביב ובשטחי הנגב והגליל.
סמכויות הכנסת והממשלה לקביעת חקיקה ומדיניות גם הן נמצאות בשחיקה מתמדת ע"י בית משפט אקטיביסטי שמנכס לעצמו עוד ועוד כוח ללא סמכות חוקית וכופה על אזרחי ישראל אג'נדה פרוגרסיבית זרה.
חלקים משמעותיים מכלכלת ישראל עדיין כבולים ברגולציות חונקות, מכסים ומונופולים ההסתדרותיים. לכן, למרות קטר ההייטק שהצעיד את המדינה קדימה, ישראל עדיין תקועה בסוף רשימת המדינות המפותחות מבחינת פריון עבודה, תמ"ג לנפש וקלות עשיית עסקים.
להשקפתנו, קיפאון אסטרטגי זה נובע מהסתכלות קצרת טווח ומקבלת הנחות היסוד של האליטות התרבותיות המערביות הפוסט מודרניות ע"י שכבות ההנהגה בישראל.
אנו שואפים לקדם הנהגה ששואבת את דרכה מערכי הנצח של עם ישראל ותוכל לבצע את השינויים הנדרשים ללא מורא.


אנו מחוייבים ל:
קידום החלת הריבונות הישראלית וחיזוק הריבונות בפועל בכל שטחי מדינת ישראל.
ביטול חוק ההתנתקות וביטול הסכמי אוסלו.
חיזוק המשילות והחזרת האיזון הנכון בין רשויות השלטון במדינת ישראל לאור עירעורו ע"י האקטיביזם השיפוטי.
שיחרור הכלכלה הישראלית מכבלי ההסתדרות, הרגולציה ושאריות הסוציאליזם-מקורביזם המפא"יניקי כדי להביא לצמיחה כלכלית ולהורדת יוקר המחייה לכל שדרות האוכלוסיה.
קידום מועמדים אמוניים ברשימת הליכוד לכנסת והמנגנונים המפלגתיים.
השבת רוח תורת ישראל לסדריה והתנהלותה הפנימית והחיצונית של מדינת ישראל על כל מוסדותיה.

להמשך קריאה לחץ כאן.

אופק - המטה להסברה יהודית

 

ארגון אופק שם לו למטרה, להיות הקול של מיליוני יהודים מהארץ והעולם ולשמש ככיפת ברזל מול חתרנותם של גורמים זרים ועוינים.

לאחר המחאה הגדולה נגד התאגיד "כאן" והתכנית "היהודים באים", לא עצרנו לרגע והמשכנו לפעול למען הדבר הכי חשוב לנו כיהודים, היהדות!

לצערינו, קיימים כיום גופים רבים בעלי אינטרסים זרים, בעלי כח השפעה עצומים כמעט בכל תחום אשר חותרים נגד היהדות ונאמניה.

1. קרנות זרות - הממומנות ע"י מדינות אירופה וכספי הכנסיה הנוצרית, במטרה לעקור את זהותה היהודית של ישראל.

2. התנועה הרפורמית ומפעליה, המובילים התבוללות עצומה בארץ ובעולם ופועלים את תופעת 'השואה השקטה'

3. ערוצי תקשורת והרשתות החברתיות- המובילים תכנים פוגעניים מעצבים ומהנדסים את התודעה במטרה להחליש את הזהות היהודית ובמקומה לבנות זהות אוניברסלית.

4. תחום המשפט- החלטות וחוקים שערוריתיים המכרסמים בלגיטמיות חוקי התורה בארץ והעמדת היהדות כאוייב הדמוקרטיה.

5. מערכת החינוך - פירוק מודל המשפחה, חדירת הנצרות והרפורמים, ריקון הזהות היהודית מתוכן.

לשם כך, הקמנו את ארגון "אופק" שפועל ונאבק למען היהדות העם והארץ.

זה כבר מזמן לא קשור אם אנו חילוניים ,דתיים , חרדים או מסורתיים!

זה קשור רק לאחריות שלנו כיהודים לעתיד ילדינו!

אנחנו לא מוכנים לשתוק יותר! לא ניתן יד לרמיסת המסורת היהודית ולא נתבונן מהצד בחוסר אונים, מול הפגיעה היומיומית ביהדות!

על סדר היום שלנו בין היתר:

  • פעילות דיגיטאלית קבוצתית ממוקדת - הורדת תוכן פוגעני ברשתות, טוקבק ממוקד ועוד פעולות רבות נוספות (חוקיות כמובן).

  • חרם צרכנים כנגד חברה או גוף הפוגעים ביהדות.

  • הפניית פניות מסיבית ייעודית וממוקדת.

  • עצרות מחאה בנושאים שונים.

ועוד.

אנו לא אירגון פוליטי או שנועד למטרות רווח.

להמשך קריאה לחץ כאן.

העמותה לשוויון בהורות (הל"ב) - בהקמה

 

הוקמה על ידי גברים ונשים כאחד למען עתיד ילדינו
למען שוויון בהורות הן בזכויות והן בחובות .
העמותה מיועדת לגברים ונשים נשואים וגרושים ,רווקים ואלמנים ,סבים וסבתות וכל מי שמבין שיש צורך בשינוי אמיתי למען עתיד ילדינו.
עמותת ה.ל.ב שמה לה למטרה הראשית לקדם חקיקה שווה בין אבות לאמהות על ידי חלוקת זמנים שווה וקידום משמורת משותפת במשפחות למען רווחתם ובריאותם הנפשית של הילדים כמו גם של ההורים.
בנוסף עמותת ה.ל.ב שמה לה מגוון רחב של מטרות וביניהם:
1. טיפול בבעיית הניכור הורי ואי קיום זמני שהות
2. תלונות שווא וטיפול משפטי אפקטיבי לכך.
3. מזונות שוויוניים כך שהילדים יזכו לשני בתים מתפקדים.
4. הפיכת הרווחה לגורם טיפולי ולא גורם שיפוטי.
5. סגירת מרכזי הקשר.
6. עזרה במקרי מצוקה לאנשים.
עמותת ה.ל.ב תנסה לתת דגש אישי תוך מאבק כולל ורחב בעיקר לטובת הילדים.

להמשך קריאה לחץ כאן.

ארגון רבני קהילות ע"ר

(איגוד רבני הקהילות בישראל (ע"ר))

עמותה רשומה - מס' עמותה: 580589398.

מי אנחנו?

איגוד רבני הקהילות הוקם על פי דרכו של הראשון לציון, הרב מרדכי אליהו זצוק"ל, אוהב ישראל הגדול ששאף לחבר בין כל ישראל.

האיגוד שם לעצמו מטרה להיות הכתובת לכל יהודי, פעילות ועשייה בתחומים שבונים את הפרט ואת הציבור: זוגיות, חינוך ילדים, חגים, קהילה, חסד ורווחה וסוגיות שעל סדר היום הציבורי.

זרועות העשייה של האיגוד הן למעלה מ-250 קהילות מגוונות בכל הארץ, להם האיגוד מעניק את הכלים להתחבר לכלל שכבות האוכלוסייה בדרך של אהבת ישראל, ציונות, זהות וערכים יהודיים.

אנו מאמינים כי לרבני הקהילות יש תפקיד משמעותי ומיוחד בהחדרת הערכים והמסורת לכל בית בישראל. אמונה זו היא שמלווה את עשייתנו לאורך השנים. רבני הקהילות רואים בפעילותם שליחות למען כלל הציבור, שליחות של אהבת העם והארץ. מעגלי עשייה אלו שפזורים בכל הארץ מוכיחים כי אין תחליף ליהדות היפה שמחברת את כולנו.

 

להמשך קריאה לחץ כאן.

יוזמה אזרחית​

ארגון יוזמה אזרחית הינו ארגון סטודנטים שקם ב-2020 במטרה לעודד חבר'ה צעירים עם נטייה מסורתית-שמרנית להשתתף בעשיה אזרחית.
הארגון מעודד ומכשיר חברים לקחת חלק ולקדם תפיסות שמרניות במרחב הציבורי. במקביל חברי הארגון מהווים דוגמא ומקדמים יוזמות אזרחיות במגוון נושאים. בין נושאי הפעילות של הארגונים - משפחה, זהות יהודית, הגירה ועוד. במהלך השנה האחרונה השפיעו והשתתפו חברי הארגון בוועדות בכנסת, פגישות עם ח"כים, כתיבת ניירות עמדה, יח"צ ועוד.
ארגון יוזמה אזרחית שואף להתרחב ולהתקדם, הן מבחינת הנושאים בהם אנו עוסקים, והן מבחינת העידוד של צעירים ללכת ולהשתלב במקצועות המשפיעים בזירה החברתית ציבורית.

להמשך קריאה לחץ כאן.

התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית ע"ר

עמותה רשומה - מס' עמותה: 580593119.

מטרות העמותה
ביצוע פעילות ציבורית ומשפטית לחיזוק חוסנה, זהותה, אופייה וערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית.

הצורך בהקמת העמותה נובע מהכרסום שחל ביתר שאת בעשור האחרון באופייה היהודי של ישראל, המתבטא בהתנגשויות חברתיות סביב נושאי הליבה בסוגיות של דת ומדינה, חינוך יהודי, שוויון בנטל, ועוד. הרחבת היקף ההתערבות השיפוטית בסוגיות הנוגעות לאופייה היהודי של ישראל, הביאה לחוסר אמון בפסיקת בית המשפט העליון מצד ציבור רחב של שומרי מצוות והציבור המסורתי.
העמותה רואה חשיבות בקידום עקרונות היסוד של מדינת ישראל בכך שהמדינה היא יהודית והבית הלאומי של העם היהודי, בה הוא מממש את שאיפתו להגדרה עצמית על-פי מורשתו הדתית, התרבותית וההיסטורית. ישראל היא גם מדינה בעלת משטר דמוקרטי, המכבד את זכויות האדם ברוח עקרונות החירות, הצדק, היושר והשלום של מורשת ישראל.
היהדות היא שמעניקה את הצד התוכני של ישראל כמדינה יהודית, באמצעות ערכים כמו: צדק חברתי, היחס לחלש, חינוך יהודי, משפט עברי, הגינות מסחרית, שבת וחגי ישראל, הלוח העברי, ועוד. לכן העמותה תפעל בנושאים העולים על סדר היום הציבורי, במטרה לשמור על הצביון היהודי של ישראל, במישורים הבאים:
• המשפט העברי ישמש כמקור השראה דומיננטי לחקיקה ולפסיקה.
• קידום המצע הפרלמנטרי לכינונם של חוקי יסוד, המכירים בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.
• הכרה בישובים קהילתיים כזכאים לשמור על תרבותם, שפתם ומורשתם.
• שמירה על הגדרת אופייה היהודי של ישראל בחוקה העתידית של המדינה.
• שמירה על הצביון הראוי במקומות הקדושים לעם היהודי.
• שמירה על היקף סמכויות השיפוט של בתי הדין הרבניים, ממלכתיים ופרטיים, ברוח ההולמת את היהדות לדורותיה.
• ייחוד השבת וחגי ישראל בפרהסיה הישראלית: צמצום פעילות התחבורה הציבורית בשבת, מניעת התרחבות הפעילות המסחרית-צרכנית מימי החולין אל יום השבת, ועוד.
• צידוד בהליכי גיור על-פי ההלכה היהודית, שקיימה את עמנו במשך דורות רבים.
• חיזוק ערכי המשפחה היהודית (התכנסות סביב שולחן השבת, הסברה נגד ההתבוללות בישראל, המסתננים ומול התופעות של "משפחה חדשה").
• חיזוק המורשת הדתית, התרבותית וההיסטורית של העם היהודי.
• הגברת לימודי תולדות העם היהודי, מורשתו ומסורתו במוסדות החינוך היהודי.
• קידום יצירתם האמנותית של תכני יהדות בעולם הקולנוע, הספרות והתרבות.
• צידוד בפיקוח הולם על ענייני הכשרות והצניעות במרחב הציבורי.
• התנגדות לביצוען של המתות חסד אקטיביות.
• פעילויות לגיטימיות שיבטאו את זהותה היהודית של ישראל.
• לעמוד על המשמר מפני פגיעות בכבוד האדם (המאמין) ובכללו כבוד המת.
• שמירה על הסטאטוס קוו בענייני דת ומדינה, בנסיבות המתאימות.
• צמצום סמכויות השפיטה של בג"ץ, בדרך של חקיקה ראשית, בענייני דת ומדינה.

 

העמותה תקדם את מטרותיה באמצעות עידוד תמיכה והשתתפות בפעילויות העולות בקנה אחד עם מטרותיה ובכפוף לחוק, בדרכים הבאות:
• פנייה לגורמים המוסמכים ברשויות המדינה לאכוף את סמכויותיהם בהתאם לדין.
• הגשת עתירות לבג"ץ, לפי הצורך והסיכוי המשפטי.
• הושטת סיוע משפטי חינם לאזרח יהודי-דתי עקב פגיעה בחופש הדת שלו.
• הגשת בקשות להצטרף כ"ידיד בית המשפט" בהליכים הנוגעים למטרות העמותה.
• עריכה ופרסום של מחקרים משפטיים וניירות עמדה למחוקקים ולציבור הרחב.
• עזרה לחברי הכנסת בניסוח הצעות חוק המשקפות את מטרות העמותה.
• הוצאה לאור של קבצי מאמרים משפטיים על סוגיות ציבוריות שנויות במחלוקת, שישפיעו על עיצוב פניה של פסיקת בג"ץ.
• פעילות בכל דרך חוקית אחרת להגשמת מטרותיה.

להמשך קריאה לחץ כאן.

מרכז ליב"ה ע"ר​

עמותה רשומה - מס' עמותה: 580599835.

מטרות: חינוך לתורה ולערכים. עזרה לזולת. עידוד יוזמות חינוכיות. פיתוח מנהיגות. הסברה. עידוד התיישבות. העמותה תקדם את המטרות באמצעות: ארגון כנסים ומפגשים, פרסומים כתובים, פרסומים בתקשורת, ארגון הרצאות.

מרכז ליב"ה – 'ליבה יהודית בציבוריות הישראלית' הוקם בתחילת שנת ה'תשע"ד (2013) על מנת לחזק את זהותה היהודית של מדינת ישראל.

במרכז ליב"ה חברים אנשי חינוך ואנשי מעשה אשר פועלים מתוך אמונה כי ככל שמדינת ישראל תהיה מחוברת יותר ליהדותה, למסורתה ולשורשיה, היא תתחזק ותתנהל באופן נכון יותר אל מול אתגרי השעה.

מתוך החזון הרואה במדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו, הקשר בין היהדות למדינה הוא קשר בל ינתק, מרכז ליבה שם לעצמו מטרה לחבר ולהדק קשר זה במישורים שונים: בפרהסיה הציבורית, בחקיקה, בתקשורת, בתודעה ציבורית. מאידך בשנים האחרונות פועלים גורמים שונים, בעזרת מימון זר, לשנות לחלוטין את אופייה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ולהפכה למדינת כל אזרחיה.

קואליציית ארגונים הנתמכת בעיקר על ידי מקורות כספיים זרים, מנסה בדרכים שונות ומתוחכמות ל'גנוב' את המדינה כנגד רצון רוב מוחלט של העם הרואה בישראל-מדינת העם היהודי ומעוניין שהמרחב הציבורי במדינה יתנהל באופן כזה.

מול מגמות אלו עומד מרכז ליב"ה, אשר שם לו למטרה לשמור על זהותה היהודית של המדינה.

אנו בטוחים כי ככל שיתגבר הקול הציבורי הפועל וקורא לחיזוק זהותה היהודית של מדינת ישראל כך תתחזק עמידתם של מנהיגי הציבור לפעול לקישור ולחיבור בין היהדות והמדינה, ובכך יתחזק חוסנה של מדינת ישראל בכלל.

אנו מאמינים כי עם ישראל חי ובריא, ואוהב את יהדותו, ומתוך תפיסה זו פועל מרכז ליב"ה לעורר את הכוחות הבריאים האַמונים על צביונה של מדינת ישראל בתחומי העשייה השונים- הציבוריים, הרבניים והפוליטיים- לדבר ולפעול למען שמירה על יהדותה של המדינה.

להמשך קריאה לחץ כאן.

מטה יהודי לאומי ע"ר

עמותה רשומה - מס' עמותה: 580539658.

מטרות העמותה
לגבש, לרכז ולארגן את הציבור היהודי: לפעילות חברתית וציבורית לטובת העם היהודי בישראל, לארגן ערבי עיון ורב שיח, להפיץ מסורת, מורשת, תרבות והיסטוריה יהודית, לעזור לאחינו גיבורי התהילה, לעזור לחלשים בחברה הישראלית, הכרת ארץ היהודים וההיסטוריה שלה.

 

להמשך קריאה לחץ כאן.

bottom of page