top of page

מחיקת אב ואם מהטפסים

הורה 1 - הורה 2

שנים רבות מנהלים ארגוני הלהט"ב מאבק תודעתי בדרכים שונות כנגד ההגמוניה של המשפחה הקלאסית בישראל. מאבק זה מתבצע בעיקר בסיוע אגרסיבי והשתלטות על התקשורת הישראלית, אשר מלכתחילה נתנה במה למקומם של ארגונים אלו בבחינת "הקול המשותק" ובשנים האחרונות הפך ה"קול המשותק" "לקול משתיק".


פעילותם של ארגוני הלהט"ב חוצה גבולות ומגזרים ומטרתה כיום הוסטה לנתיב של השתקת כל עמדה שאינה תואמת את עמדת הארגונים הללו. מאבק זה מלווה בתקציבי עתק המוזרמים לארגונים אלו ממקורות שונים וביניהם גם ממשלת ישראל. תקציבים אלו מיושמים במערכת החינוך, שבה נערכים הרצאות ושעורים בנושאי "קבלת האחר", שהנו ערך מרכזי במערכת החינוך בישראל  בהשתלמויות מורים ומנהלים ושעורי חובה לתלמידים.


יישום והפנמת ערך "קבלת האחר" במערכת החינוך מלווה מחד בדילול התכנים המסורתיים כגון גאווה לאומית, כיבוד אב ואם, לימודי מקורות יהודיים בנושא מורשת ישראל, תנ"ך וכו' ומאידך בתגבור תכנים של העצמה נשית ואישית, אשר עומדים בסתירה לערך "קבלת האחר".


לאחרונה חלה "עליית מדרגה" במאבקם של ארגונים אלו, אשר אינם מסתפקים בהשתקה מילולית ועברו למחיקת זהות הגורמים שמבחינתם מסמלים את המשפחה הקלאסית.


מובן שמהלך זה נעשה תחת אצטלה של תקינות פוליטית, כאילו אב ואם הן מילים שמעליבות את מי שנולד למבנה אחר.


דרך המלך שנבחרה, הינה על ידי מחיקה של מושגי היסוד 'אבא' ו'אמא והחלפתם בהגדרות 'הורה 1' ו'הורה 2'. 


בכנסת עלתה לאחרונה הצעת חוק התאמת טפסים ממשלתיים (פרטי הורים), התש"ף-2020, אשר מטרתה הייתה לבצע שינוי זה בכל מוסדות השלטון. חברי הכנסת שהבינו כי מדובר בניסיון פרוגרסיבי להשתלטות על מוסד מרכזי במדינת ישראל שהוא "אב ואם" בדרך לפרוק המשפחה, הביאו לנפילת ההצעה.


הצעת חוק זו נדחתה, אך כל זה לא מפריע למשרדי ממשלה שונים ועיריות רבות לפעול בניגוד לעמדת רוב ככל הציבור ולשנות את ההגדרות בטפסים ללא כל דיון ציבורי ובקצב הולך וגדל.


הדבר מעורר זעם בקרב הציבור בערים רבות ברחבי הארץ, כגון: ירושלים, שדרות, אריאל, בית שאן, אשדוד, חריש, חיפה, מועצה אזורית שדות נגב ועוד, שיזמו עצומות ציבוריות ופנו לראשי הערים והמועצות בדרישה לתקן את הטפסים לאלתר. בחלק מהמקומות הדרישה אכן התקבלה, ובנוספים הדבר נמצא עדיין בתהליך.


בירושלים הגדילו התושבים לעשות ואף יצאו להפגנה מול בית ראש העיר, יצרו קשר עם חברי מועצת העיר, רבני העיר ועוד, אשר הביעו מורת רוחם מהשנוי שנעשה על ידי הרשות המקומית בטפסים.


אנו סבורים כי מחיקת זהות של אב ואם אינה לגיטימית בדרכם של ארגוני הלהט"ב לקבלת זכויות או שינוי תודעה בה הם חפצים.


לכן אזרחים נוספים שנתקלו בתופעה ומעוניינים לפעול לשינוי בסביבתם מוזמנים לפנות לפורום הארגונים למען המשפחה ואנו נעניק סיוע צמוד לאורך כל הדרך, עד להחזרת אב ואם לטפסים!

בתקשורת:

משרד החינוך מאפשר למחוק את אבא ואמא מהטפסים
לסרוגים נודע כי שורת רשויות שינו את טפסי הרישום לגנים ולבתי הספר, והחליפו את הקטגוריות אב ואם להורה 1 והורה 2. במשרד החינוך אומרים כי מדובר במדיניות ישנה מ - 2016

לכתבה

החוק לא עבר? ניסנקורן משנה את החברה בישראל גם בלי החוק

בעקבות החלטת השר ניסנקורן, הפורום לאקטיביזם יהודי תקפו: "מגלה השר שוב את כישלונה התפקודי של הממשלה"

לכתבה

ילד צריך לדעת מי הם אבא ואמא

בארגון 'נשים למען ישראל' קוראים לתנועה ציבורית נגד תופעת ה'הורה 1' ומחיקת האב והאם מטפסים רשמיים: 'מחליפים משמעות בביטוי חלול'.

לכתבה

הפיל בסלון הציונות הדתית

ההפיכה של סוגיית הלהט"ביזציה של החברה ל"סוגיה שולית" היא אולי מגננה אלקטורלית מובנת של ימי בחירות, אבל במבט רחב יותר היא טעות אסטרטגית בניהול סולם הערכים שלנו. דעה

לכתבה

סכנת הלהט"ב והפונדקאות

אבי לנדאו, פעיל חברתי ואב לבת להט"בית, מסביר במאמר תגובה לרב בני לאו על סכנת ההכרה והלגיטימיות בקהילה.

לכתבה

פורום הארגונים למען המשפחה דורש מאביב כוכבי: תחזיר את 'אבא ואמא' לצה"ל
פורום הארגונים למען המשפחה פנה לרמטכ"ל אביב כוכבי בדרישה שיורה להחזיר את הביטויים 'אב' ו'אם' לטפסים בצה"ל.

לכתבה

ילד צריך לדעת מי הם אבא ואמא
בארגון 'נשים למען ישראל' קוראים לתנועה ציבורית נגד תופעת ה'הורה 1' ומחיקת האב והאם מטפסים רשמיים: 'מחליפים משמעות בביטוי חלול'.

לכתבה

bottom of page